Andres Ehin, Vormsi enn, Rein Siim, Kristjan Arunurm | Kristjan Arunurm

Karske õhtupoolik ehk Käitumisõpik

Moraalianalüütiline ja ulmeline (rujaline) näidend 2 vaatuses

Tegevuspaigad: Tallinn 2018 / 1968 / 1918; Muhamb – Sung 3. saj e.m.a.

Igal ajastul on oma kombestik ja käitumisreeglid. Kas eestlane oli õnnelikum esimese vabariigi ajal, kui – liikudes kõrgklassi seas – ei teinud krabivõileivast suuremat numbrit, või nõuka-ajal, kui – kuuludes juhtivasse nomenklatuuri – sundis end rõõmu tundma importkingadest ja autoostuloast, rääkimata krabist ja majoneesist “Kevad”? Täna on meil kõik olemas – mida nüüd võrdleme? Või on ring täis?

See lavastus kätkebki kirjeldusi tänapäevast ning 50 ja siis 90 aastat varem, analüüsides moraalinorme, inimeste ihalusi, edukriteeriume, asjade väärtust ja õnnetunnet. Hüperkontrastina satub peategelane pildi sisse kukkudes ka 3 sajandit enne meie aega, hoopis teise kultuuriruumi… Kas sellesse armumine hävitab või selgindab meelt?

Esietendus 12.11.2017

Osades: Arlekiin / Helmut Maaberg (tehase Hiirelõks direktor) – Rainer Miller, Velda (Helmuti naine) – Iiris Õunpuu, Ago Veidik (tehase Hiirelõks peainsener) – Aarne Solvak, Maila (Ago naine) – Katrin Rahe, Mati Spunge (tehniliste teaduste kandidaat, spetsialist teadusliku töö organiseerimise alal, tehase Hiirelõks endine peakonstruktor) – Margus Illi-Illik, Reet Õunard (Maila õde) – Maiu Hirtentreu, Ardo Kunnatu (konstruktor, tehase Hiirelõks kunagine nooreminsener) – Mart Vugt, Gunnar Silmit (harukontori juhataja) – Vane Üksküla, Selma (Gunnari naine, veinitsehhi peadegustaator) – Inge Kaseleht, Wu Oung Oung (Sinised Tuuled / Helmuti birmalannast kallim) – Merilin Lutsar, Yi Che Che (Pajulehestik) – Piret Tatar, Nyo Lun Lun (libise Suled) – Maria Rannaääre, Suryavarman (Mõõk Maksa) – Heidi Pähn
Lavastaja: Kristjan Arunurm

Lavastuse juht / rekvisiitor: Crisely Apri. Kunstnik: Jana Wolke. Heli: Kristjan Arunurm ja Madis Kaljulaid. Valgus: Margus Ruhno. Grimeerija: Mari Simm. Tantsud: Ringo Sillamaa.